Dr. Öğr. Üyesi Tuğçe Kumral Yürek, Erasmus Ders Verme Hareketliliğine Katıldı

İşletme Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Tuğçe Kumral Yürek, Erasmus Ders Verme Hareketliliği kapsamında Sırbistan Belgrad Visoka Skola Za Poslovnu Ekonomiju I Preduzetnistvo Üniversitesi'nde "Girişimcilik" ve "Türkiye'de Girişimcilik" konularında ders verdi.
 

"Kurumsal İşletmelerde SIX SIGMA Uygulamaları, Müşteri Değeri ve Yatırım Geri Dönüşümü"

İşletme Bölümü, 21 Aralık Çarşamba günü Basın Ekspres Yerleşkesi Konferans Salonu'nda "Kurumsal İşletmelerde Six Sigma Uygulamaları, Müşteri Değeri ve Yatırım Geri Dönüşümü" başlıklı seminer düzenledi. Etkinliğe konuşmacı olarak katılan Lean Six Sigma Black Belt ING Bank Teknoloji ve Ürün Yöneticisi Mutlu Emir Bilisik, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerini kurumsal işletmelerde yalın altı sigma uygulamaları ve dönüşüm çalışmaları konusunda bilgilendirdi. Sunumunda gerçek sektör vaka analizleri üzerinden değerlendirmeler yapan Bilisik, uygulanan metodolojilerden de bahsetti.

Arş. Gör. Taha Yusuf Çakarel, "Start Up Stand Up" Etkinliğinde Seminer Verdi

İşletme Bölümü öğretim elemanlarımızdan Arş. Gör. Taha Yusuf Çakarel; 2 Aralık Cuma günü Kültür Koleji tarafından düzenlenen Evreka Ön Kuluçka Merkezi Proje Yarışması'nın 5. çağrı döneminde "Start Up Stand Up" etkinliklerinde, "Girişimcilikte İş Modeli Geliştirme ve Sunum Teknikleri" başlıklı konuşmasını yaptı.


 

"Kriz Yönetimi ve Krizde Karar Verme" Konferansı

İşletme Bölümü, öğrencilerin kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla "Kriz Yönetimi ve Krizde Karar Verme" başlıklı konferans düzenledi. Turkish Airlines Bakım Operasyon Yöneticisi Dr. Bekir Alper Yıldırım'ın konuşmacı olduğu etkinlik, 25 Kasım Cuma günü saat 14.00'te Basın Ekspres Yerleşkesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. 

Arş. Gör. Elanur TÜRKÜZ "Makine Öğrenmesi" Konulu Seminer Verdi

Bölümümüz öğretim elemanlarından Arş. Gör. Elanur TÜRKÜZ 24.10.2022 Perşembe günü Marmara Üniversitesi Ekonometri Anabilim Dalı tarafından düzenlenen “Ekonometri Doktora Atölyesi” programında “Makine Öğrenmesi ve Ekonometrik Modellere Genel Bir Bakış: Sınıflandırma Algoritmaları ve Nitel Tercih Modelleri Açısından Bir Değerlendirme” konulu seminer verdi. 

Hocamızı tebrik ederiz.

Prof. Dr. Serdar DURMUŞOĞLU, Teknokent Yetkililerini Ağırladı

Bölümümüz öğretim üyelerinden Prof. Dr. Serdar DURMUŞOĞLU'nun daveti üzerine, 19 Ekim 2022 Çarşamba günü saat 13.00'de gerçekleştirilen etkinlik kapsamında, İstanbul Üniversitesi Teknokent bünyesindeki kaynaklar ve TUBİTAK fonları hakkında bilgilendirme yapmak üzere Teknokent yetkilileri Basın Ekspres yerleşkemizde öğrencilerimiz ile bir araya geldi.

Konuklarımıza öğrencilerimize aktardıkları bilgiler ve katılımları için teşekkür ederiz.